بلاگ

آخرین و بروز ترین اخبار جهان

تلفن همراه

09361401435

ایمیل

info@mbsh.ir

Instagram

1web_designer

telegram

mohammadsharifi

twitter

mohammadsh75
aparat

aparat

mbsh.ir

ایمیل

mr.sharifi75@yahoo.com
cr7

تمجید CR7 از مسی

کریستیانو رونالدو، ستاره 34 ساله پرتغالی رابطه خود با لیونل مسی را بسیار خوب توصیف کرد. بیش از یک دهه است که بیشتر افتخارات تیمی و فردی دنیای فوتبال بین کریستیانو رونالدو و لیونل مسی تقسیم می شود. جالب اینجاست در حالیکه معمولا رقابت و درگیری بزرگی بین هواداران این دو فوق ستاره وجود دارد، رونالدو و مسی همیشه به تمجید از یکدیگر پرداخته اند و حالا ستاره پرتغالی مدعی شد یک رابطه بسیار خوب و حرفه ای با لئو مسی داشته و حاضر است با او ناهار را نیز صرف کند. کریستیانو رونالدو به کانال پرتغالی TVI گفت: "من دوران حرفه ای لیونل مسی را تحسین می کنم. جدایی من از رئال مادرید باعث ناراحتی لیونل مسی شد زیرا او گفته بود از رقابت کردن با من در این کشور استقبال می کند. رقابت خوبی بین ما در دنیای فوتبال بوده اما این رقابت نیز از قاعده خود مستثنی نیست. مایکل جردن در بسکتبال رقیب داشت و آیرتون سنا و آلن پروست در فرمول 1 رقبای بزرگی برای یکدیگر بودند، تنها نکته مشترک بین همه رقابت های بزرگ در ورزش این است که انها سالم هستند. رابطه با لیونل مسی؟ من یک رابطه حرفه ای عالی با مسی دارم زیرا ما 15 سال است که لحظه های مشترکی را تجربه کرده ایم. من هرگز با او ناهار نخورده ام اما چرا در آینده نه؟ من مشکلی با انجام این کار نخواهم داشت.

منبع:آخرین خبر
instagram

نگرانی کاربران اینستاگرام از بازنشر یک شایعه

بازیگران و موسیقی دانان مشهور، وزیر انرژی آمریکا و حتی کاربران معمولی اینستاگرام چندی است یک یادداشت ساختگی را در این شبکه اشتراک گذاری محتوا دست به دست می کنند که براساس آن، اینستاگرام به زودی اجازه می یابد عکس ها و پیام های پاک شده کاربران را بازیابی و علنی کند و از محتوایشان علیه خود آنها در دادگاه استفاده نماید. این یادداشت گرچه همانطور که اشاره کردیم ساختگی است و ادعاهای مطرح شده در آن نیز ابدا صحت ندارند اما افراد مشهور فعال در اینستاگرام را حسابی نگران کرده و از ترس عواقب برخی رفتارهای خود اقدام به باز نشر این یادداشت می کنند. تاکنون افراد مشهوری نظیر جولیا رابرتز و ریک پری وزیر انرژی فعلی آمریکا و شهردار سابق تگزاس این یادداشت را در فید خود پست کرده اند. این متن که طی یک روز گذشته بارها و بارها کپی و پیست شده است .

منبع:آخرین خبر
khoshksali

خشکسالی و گرما با ایران چه کار می‌کنند؟

استاد دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید ۲ بحران گرما و خشکسالی در ایران روی هم تاثیر می‌گذارند و هر یک، دیگری را تشدید می‌کند. گرما و خشکسالی؛ شاید این‌ها کلماتی باشند که هر تابستان بارها درباره آنها شنیده باشید؛ اینکه هر یک چه پیامدهایی در مناطق مختلف ایران دارد. اما حالا یک محقق ایرانی می‌گوید این پدیده‌ها هر یک باعث تشدید دیگری هم می‌شود. نام این پدیده زیست محیطی «اکستریم‌های ترکیبی» است. یعنی ۲ حادثه طبیعی مختلف رخ بدهد اما در واقع روی هم تاثیر بگذارند. امیر آقاکوچک، دانشیار دانشگاه کالیفرنیا در ایرواین، معتقد است ایران با یکی از این پدیده‌ها دفعات زیادی مواجه شده است و اما هیچ کسی از وقوع چنین اتفاقی خبر ندارد. گرما و خشکسالی دو «اکستریم» زیست‌محیطی هستند که خطرشان در کنار هم بسیار زیاد است و تابستان‌ها نمونه این اتفاق بارها در کشور مشاهده می‌شود. آقاکوچک در این باره به خبرآنلاین توضیح داد: بدن انسانی هنگام گرما، براثر عرق کردن خودش را خنک می‌کند، خاک و سطح زمین هم این کار را می‌کنند، خاک رطوبت دارد و در اثر تبخیر و تعرق گیاهان به نوعی سطح زمین خنک می‌شود. اما هنگام خشکسالی رطوبت خاک کمتر است و اینجاست که بیشتر انرژی تابشی خورشید باعث گرم شدن سطح می‌شود و این روند احتمال وقوع موج گرما را افزایش می دهد.

منبع:آخرین خبر
alzaimer

عواملی که باعث جلوگیری از «آلزایمر» می شوند، کدامند؟

حمدرضا قینی، متخصص مغز و اعصاب در باره «بیماری آلزایمر»، اظهار داشت: آلزایمر بیماری است که در کل، سلول‌های مغزی دچار تحلیل می‌شوند؛ در نتیجه کارکرد مغز به خصوص حافظه کاهش یافته و کارکردهای دیگر از جمله تصمیم و تعقل مختل می‌شود. وی با اشاره به علل ایجاد این بیماری، گفت: برخی عوامل محیطی در این موضوع دخیل هستند؛ به خصوص تمام عواملی که باعث می‌شود خون‌رسانی مغز دچار اختلال شود؛ مانند افرادی که در سنین میانسالی دچار بیماری دیابت و فشار خون شده یا کسانی که سیگار مصرف می‌کنند، خطر آلزایمر در آنها بالاست؛ ضمن اینکه زمینه‌های ژنتیکی در ایجاد این بیماری مؤثر است.این متخصص مغز و اعصاب در پاسخ به این پرسش که «چه اقداماتی در جلوگیری از بیماری آلزایمر مؤثر است؟»، خاطرنشان کرد: مطالعه کردن در جلوگیری از آلزایمر بسیار موثر است؛ چرا که قوای ذهنی مانند دیگر اعضای بدن هستند که در صورت تقویت آنها کارکرد بهتری دارند. قینی ابراز داشت:برای نمونه فردی که عضلات خود را قوی می‌کند در دوران پیری دچار ضعف عضلانی کمتری می‌شود؛ در نتیجه فردی اگر در تمام طول عمر به ویژه از دوره میانسالی به بعد دائم فعالیت فکری کند؛ البته نه اینکه بگوییم این فرد اصلاً آلزایمر نگیرد، اما چون کارکرد ذهنش بالاتر شده و ارتباطاتش بهتر شده است، ممکن است علائم آلزایمر در آن دیرتر ظاهر شود.قینی در پاسخ به این پرسش که «چه توصیه‌های کاربردی برای جلوگیری از بروز آلزایمر دارید؟»، گفت:‌افراد باید فعالیت‌های ذهنی معمول را داشته باشند

منبع:آخرین خبر
rial

وداع با ریال؛ سلام بر پارسه

حسـن روحــانـی، رئیس‌جمهور لایحه حذف 4صفر از روی اسکناس‌ها و تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و جایگزینی پارسه به جای ریال فعلی را به مجلس فرستاد. پیش از این علی ربیعی، سخنگوی دولت گفته بود این لایحه با قید دو‌فوریت تقدیم مجلس می‌شود اما حالا با یک‌فوریتی‌شدن آن، لایحه پیشنهادی دولت پس از اعلام وصول در صحن علنی مجلس به کمیسیون اقتصادی ارجاع خواهد شد و سپس در صحن علنی مجلس بررسی می‌شود، البته اگر اکثریت نمایندگان با یک فوریت آن موافقت کنند. پیش‌بینی می‌شود دوره جایگزینی اسکناس‌ها و مسکوکات موجود با اسکناس‌ها و سکه‌های فعلی دست‌کم 2سال طول بکشد که به این ترتیب اجرایی‌شدن این تصمیم در دولت آینده رخ خواهد داد. به گزارش همشهری، دولت می‌گوید: وجود تورم مزمن و کاهش قدرت خرید واحد پول ملی در یک دوره زمانی بلندمدت باعث کاهش کارایی پول ملی در تسویه معاملات روزانه شده است. افزون بر اینکه مشکلاتی را در بین مردم از حیث استفاده از ارقام بزرگ در مبادلات روزانه ایجاد کرده و حیثیت ظاهری پول ملی ایران در برابر سایر ارزهای خارجی افت کرده است. دولت با امید کم‌شدن این مشکلات می‌گوید: هم‌اکنون سرانه اسکناس در اقتصاد افزایش یافته و مسکوکات نیز به مرور از جریان نظام‌های پرداخت نقدی خارج شده است.بانک مرکزی در مقام دفاع از حذف صفر‌ها می‌گوید: ارزش و چهره ظاهری ریال ایران در برابر سایر ارزهای خارجی از بین رفته به‌گونه‌‌ای که ارزش هر یک ریال در برابر دلار آمریکا به 83میلیونیوم رسیده است.

منبع:آخرین خبر
esraeil

سردرگمی ارتش صهیونیستی کار دست این رژیم داد

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در ارتفاعات جولان به اشتباه یک پهپاد خود را به جای پرنده نظامی سوریه هدف قرار داده است. به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، ارتش رژیم صهیونیستی افزود: نیروهای ما در جولان روز گذشته (چهارشنبه) پهپادی را رصد کردند که از سمت خاک سوریه در حال حرکت بود و بعد از آنکه احتمال دادند این پرنده ممکن است متعلق به ارتش سوریه باشد، به روی آن آتش گشودند ولی در حقیقت به اشتباه یک پهپاد مخصوص سم پاشی متعلق به شهرک نشینان را هدف قرار دادند. ارتش اسرائیل همچنین از آغاز تحقیقات در خصوص اسباب بروز این اشتباه فاحش خبر داد و به نیروهای خود نسبت به تکرار این گونه حوادث هشدار جدی داد.رژیم صهیونیستی بلندی های جولان را در جریان جنگ شش روزه با اعراب در سال ۱۹۶۷ اشغال کرد. «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) در سال ۱۹۸۱ میلادی جولان را بخشی از اسرائیل اعلام کرد. اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز در قطعنامه ۴۹۷ خود در سال ۱۹۸۱، به صورت کاملاً شفاف، حاکمیت اسرائیل بر جولان سوریه را نپذیرفته و از تل آویو خواسته اند که قانون الحاق جولان را لغو کند. «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مارس گذشته (فروردین) اعلام کرد که زمان آن فرا رسیده که پس از ۵۲ سال، واشنگتن به طور کامل حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را به رسمیت بشناسد.

منبع:آخرین خبر
zarif

ظریف: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست

وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه آمریکا به دنبال ماجراجویی در منطقه است، گفت: امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست. محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در موسسه امور بین الملل نروژ (نوپی) درباره خطر جنگ و آینده خلیج فارس به ایراد سخنرانی پرداخت و به سوالات مطرح شده پاسخ داد. وی در ابتدای این نشست به تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: نفتکش حامل نفت ما توسط انگلیس توقیف شد. مقصد نفتکش سوریه نبود و فروش نفت ایران غیرقانونی نیست. وزیر خارجه بیان کرد: تنها راه احترام به حقوق بین الملل است. ایران قدرت بزرگ در خلیج فارس است و امنیت در خلیج فارس و تنگه هرمز بدون ایران امکانپذیر نیست. رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: آمریکا دنبال ماجراجویی در منطقه ماست ما نشان دادیم که علاقه مند به مذاکره هستیم. طی دو سال من و جان کری ساعت ها مذاکره داشتیم و ما از مذاکره نمی ترسیم. وزرای خارجه 6 کشور و نماینده اتحادیه اروپا، درباره یک متن مذاکره کردیم. آمریکا از برجام خارج شد و بیشترین فشار اقتصادی و جنگ اقتصادی را علیه ما شروع کرد و جنگ اقتصادی مردم عادی را هدف قرار می دهد. وی افزود: ما جنگ علیه کشور دیگری را آغاز نکرده ایم. ما در 200 سال گذشته به هیچ جا تعرض نکرده ایم. ظریف به خرید تسلیحاتی عربستان اشاره کرد وافزود: چنگیز و اسکندر به ایران حمله کردند ولی ایران همچنان پابرجاست. به گفته ظریف امنیت در خلیج فارس از طریق همکاری بین کشورهای منطقه امکانپذیر است.وی همچنین گفت: سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا حضور دارد و پیام ها بین ایران و آمریکا از طریق سفارت سوئیس منتقل می شود.. وزیر خارجه درباره مذاکره با آمریکا نیز خاطرنشان کرد: ما در یک اتاق مذاکره بودیم و آمریکا خواست که از اتاق مذاکره بیرون برود. وزیر خارجه کشورمان گفت: ضرب المثلی است که می گوید کسی که خودش را به خواب زده نمی توانی بیدار کنی و ترامپ خودش را به خواب زده است..

منبع:آخرین خبر
tramp

ترامپ به خاطر اپل عقب نشینی کرد

تهدید ترامپ به افزایش تعرفه کالاهای تولیدی در چین ماه هاست که اثرات منفی روی ارزش سهام اپل گذاشته است و این گمانه زنی را رد ذهن بسیاری به وجود آورده که محصولات پیشتر گرانقیمت این شرکت با افزایش ۱۰ تا ۲۵ درصدی هزینه تولید روبرو خواهند شد. با این حال در دقیقه آخر ترامپ اپل را تا پس از تعطیلات کریسمس از تعرفه ۱۰ درصدی روی گوشی ها و لپ تاپ های تولیدی اش در چین معاف کرد. رئیس جمهور آمریکا در توضیح این تصمیم خود چنین گفته است که به خاطر رابطه شخصی اش با تیم کوک مدیرعامل اپل احساس کرده باید به اپل کمک کنددر دوره روسای جمهور قبلی آمریکا کمتر پیش می‌ آمد که صرفا بعد از یک مکالمه دونفره سیاست های تجاری آمریکا تغییر کند اما در زمان تصدی ترامپ شاهد هستیم که نه به دلایل سیاسی یا تصمیمات حساب شده بلکه صرفا به خاطر دلایل شخصی این سیاست ها یکشبه تغییر می کنند. ترامپ هم برای آنکه جای هیچ ابهامی باقی نماند به خبرنگاران گفت که کوک مدیر فوق العاده ایست چراکه او به من زنگ می زند اما دیگران نه و به خاطر اینکه اپل یک شرکت آمریکایی فوق العاده است تصمیم گرفتم که در کوتاه مدت به کوک کمک کنم. ارتباط نزدیک کوک با ترامپ در دو سال گذشته به خوبی بر همگان روشن شده است. در این بازه مدیرعامل اپل گرچه شوراهای کاری تشکیل شده به سرپرستی دولت را ترک کرده و بارها به سیاست های مختلف وی اعتراض کرده است اما دیدارهای متعددی با وی داشته است. مدیران شرکتهای بزرگ حوزه تکنولوژی در هفته گذشته ملاقات شامی با ترامپ در باشگاه گلف او داشتند و کمی بعد از تعلق وضع تعرفه های جدید روی محصولات کلیدی اپل خبر داد..

منبع:آخرین خبر
neymar

عصبانیت شدید بارسلونا از نیمار!

سران باشگاه بارسلونا و نیز دوستان صمیمی او در این باشگاه معتقدند که ستاره برزیلی آنچنان که باید و شاید برای بازگشت تلاش نمی کند و از این قضیه عصبانی هستند. به نقل از موندودپورتیوو، مذاکرات بارسلونا و پی اس جی برای نیمار به بن بست کامل رسیده است. پی اس جی قصد ندارد نیمار را به بارسا واگذار کند و تمامی پیشنهادات رسیده از باشگاه کاتالان را رد کرده است. در بارسلونا بر این عقیده اند که ناصر الخلیفی(مدیر پی اس جی) هر پیشنهادی حتی پیشنهاد مالی بالا هم که ارائه شود را رد خواهد کرد. برای پی اس جی که یک باشگاه فرانسوی قطری است، نیمار تبدیل به یک مساله حیثیتی شده و آنها معتقدند در صورت بازگشت نیمار به بارسا، غرورشان خدشه دار خواهد شد. بارسا هفته گذشته هیئتی را به پاریس برای مذاکره فرستاد و گفت و گو ها بی نتیجه پایان یافت. دو روز پیش نیز پیشنهاد انتقال قرضی نیمار با بند خرید دائمی برای تابستان 2020 ارائه شد که آن هم با پاسخ منفی مواجه گشت. پی اس جی بیش از هر چیزی برای انتقال نیمار به پول نیاز دارد؛ در حالی که بارسا از لحاظ مالی در مضیقه است و نمی تواند برای نیمار در حال حاضر یک یورو هم هزینه کند. در سوی دیگر اما پی اس جی حاضر است نیمار را به رئال واگذار کند و در تماس مداوم با فلورنتینو پرز است. بارسلونا حالا بیش از همیشه از این هراس دارد که نیمار راهی رئال شود و رسانه های فرانسوی نیز بر این اعتقادند که نیمار به رئال نزدیک تر از بارسلونا است. در چنین شرایطی سران بارسا معتقدند که همه چیز به خود نیمار بستگی دارد و از او خواسته اند که در یک نشست خبری یا با انتشار بیانیه در شبکه های اجتماعی، رسما بگوید که دوست دارد به بارسا برگردد تا به این ترتیب گزینه رئال کاملا از روی میز برداشته شده و پی اس جی مجبور به پذیرش خواسته های بارسلونا شود.جرارد پیکه نیز 15 روز پیش در نشست خبری در آمریکا رسما از نیمار خواست که به صورت علنی موضع خود را بیان کند اما ستاره برزیلی به این درخواست پاسخی نداد. در بارسلونا حالا از نیمار عصبانی تر از همیشه هستند

منبع:آخرین خبر